Aukščiausios kokybės odiniai, gobeleniniai, minkšti svetainės baldai, sofos, lovos ir kiti miegamojo baldai.

Apie ekologinę odą

Apie ekologinę odą

 

               

KĄ IŠ TIKRŲJŲ TURĖTUME VADINTI EKOLOGINE ODA?

Ar žinojote, kad ekologinė oda iš tikro yra natūrali oda? Tačiau dažnai terminas ekologinė oda painiojamas su bendro neturinčia padirbta oda- sintetiniu produktu, pagamintu iš polimerų, kitaip tariant, plastikų. Terminas „ekologinė oda“ iš tikrųjų apibūdina natūralią odą, kuri apdorojama ir rauginama taip, kad būtų daromas kuo mažesnis poveikis aplinkai. Tai naujas standartas, kuriuo siekiama naudoti mažiau gamtą teršiančių medžiagų. Tik natūrali oda, atitinkanti UNI 11427: 2011 normų apibrėžtas odos išdirbio charakteristikas (mažas poveikis aplinkai), gali būti vadinami ekologine oda.

Neteisingą supratimą  lemia tai, kad rinkoje kai…

Skaityti daugiau

Oda ar dermantinas

Oda ar dermantinas

Šiandieninėje baldų rinkoje atsirado nemažai pasiūlymų įsigyti minkštus baldus aptrauktus užvalkalu, kurio savybės, kaip reklamuojama, yra “labai panašios”  į natūralios odos savybes, arba netgi pranašesnės už natūralios odos. Įspėjame – pasistenkite išsiaiškinti, kas tai yra ištikrųjų.

Šių užvalkalų pavadinimai neatsitiktinai sudaromi iš žodžių junginių taip, kad juose būtų ir žodis “oda” –kenetic oda, regeneruota oda, struktūrinė oda, presuota oda, odelė, nano technologijų oda, kad pirkėjui sudaryti klaidinantį natūralios odos įvaizdį. Netgi natūralią odą apibūdinantį ženklą kai kurie baldų gamintojai reklamai iškerpa iš sintetinių pakaitalų vėlgi tam, kad sudaryti kuo didesnį (klaidinantį) natūralios odos įvaizdį.

Privalome vartotojus informuoti, jog natūralios odos savybes turi tik natūrali oda, o įvairūs pakaitalai tegali tik…

Skaityti daugiau

Odos ir pakaitalo santykis mūsų gaminamuose balduose

Odos ir pakaitalo santykis mūsų gaminamuose balduose

 

Renkantis baldus su reklaineriais ir vertinant kainos bei kokybės santykį, svarbu žinoti kiek natūralios odos, ir kiek pakaitalo (dirbtinės odos) panaudota jų aptraukimui.

Baldus aptraukti galima tiek 100% natūralia oda, tiek 100% odos pakaitalu (dar vadinamu dermatinu, eko oda, odos pakaitalu ar kitaip), taip pat ir kombinuotai: vienas to pačio baldo dalis natūralia oda, kitas – odos pakaitalu. Kur panaudotas pakaitalas, o kur natūrali oda – apmušalų skirtumų reikia ieškoti tiek akimi, tiek baldą liečiant pirštais.

Klientams pageidaujant, odinių baldų gamintojas gali sumažinti baldo kainą, pagal natūralios odos spalvą bei tekstūrą priderindamas jai pakaitalą, kuris įsiuvamas mažiau liečiamuose baldo paviršiuose: nugarėlėse…

Skaityti daugiau

Kaip apibūdinti skirtumą tarp tikros ir padirbtos odos?

Kaip apibūdinti skirtumą tarp tikros ir padirbtos odos?

Tikra, ar padirbta?

Kartais net ir ekspertai suabejoja, juk iš pirmo žvilgsnio kai kurie daiktai gali atrodyti kaip iš natūralios odos, nors yra iš padirbtos.

 

Štai keletas paprastų būdų kaip atskirti natūralią odą nuo sintetinių produktų( vadinamosios eko odos):

visų pirma patariama paliesti medžiagą ir palikti savo ranką tam tikrą laiką. Jei po kurio laiko pajusite šilumą, tada jūs liečiate tikrą odą. Kita vertus, jei paviršius lieka kietas ar galbūt pastebite prakaito dėmeles, jūs tikrai liečiate sintetinį produktą.

Odą atpažinti galima netgi iš kvapo, nes odos kvapas yra neabejotinas. Pabandykite patikrinti produkto, kurį apžiūrinėjate, kvapą, kai jau pripratote prie kvapo,…

Skaityti daugiau