Aukščiausios kokybės odiniai, gobeleniniai, minkšti svetainės baldai, sofos, lovos ir kiti miegamojo baldai.

Baldų priežiūra

Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra

Šioje informacijoje rašoma, kaip taisyklingai naudotis bei prižiūrėti minkštuosius baldus. Tikimės, jog dėl mūsų pateiktų rekomendacijų baldai ilgai tarnaus ir džiugins Jus savo nepriekaištinga išvaizda.

Minkštųjų baldų mechanizmai

„JUODASIS ALKSNIS“ miegui skirtų baldų gamyboje naudoja aukštos kokybės belgų gamybos miegamuosius mechanizmus, o sėdėjimo komfortui – reklainerius, pasižyminčius tvirtumu bei funkcionalumu.

Miegamieji mechanizmai

Įvairius „JUODOJO ALKSNIO“ gaminamus sofų modelius galima naudoti ir kaip patogias lovas.

Sofose naudajami dviejų tipų belgų gamybos miegamieji mechanizmai:

„Sedaflex 10M” – dvigubo sulankstymo mechanizmas, kurį sudaro metalinis karkasas, klijuotos medienos skersiniai (lentjuostės), elastiniai diržai ir 10 cm aukščio spyruokliniai čiužiniai („Bonell“ tipo spyruoklės). Šio tipo mechanizmai montuojami į BONUS modelio sofas.

„Meratoile 6M“ – trigubo sulankstymo mechanizmas, kurį sudaro metalinis karkasas, klijuotos medienos skersinai, polipropileno pagrindas (tentas) ir tankinto porolono čiužinys. Šie mechanizmai montuojami visuose kituose sofų modeliuose, kuriuose galimas tokio mechanizmo sumontavimas.

Įspėjimai:

● neleiskite vaikams žaisti šiais mechanizmais;

● nenaudokite tirpiklių metalinėms mechanizmo dalims valyti – pakaks drėgnos servetėlės;

● jei mechanizmas girgžda, patepkite alyva judamąsias jo dalis;

● nestovėkite ir nesėdėkite sofos miegamojo mechanizmo galvūgalyje ar kojūgalyje;

● nuklokite patalynę, norėdami sulankstyti mechanizmą.

Reklaineris

Tai mechanizmas pakojai išlankstyti. Vienu lengvu rankos judesiu, pasirenkant norimą poziciją, atlenkiama baldo nugarėlė iki gulimos padėties. Bendrovė baldų gamyboje naudoja dviejų rūšių reklainerius: mechanizmą, leidžiantį baldą išlankstyti, sukti apie savo ašį, pasirinkti supamąją padėtį ir reklainerį, skirtą tik baldui išlankstyti.

Naudojimas:

● patraukus svirtelę, išorinėje fotelio dalyje automatiškai išsilanksto pakoja;

● stipriau atsilošus, fotelio nugarėlė atsilošia iki gulimos padėties;

● į pradinę padėtį baldas grąžinamas pasilenkus į priekį ir kojomis spustelėjus pakoją žemyn.

Apmušalai

Gobeleniniai apmušalai

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ klientams suteikta išskirtinė galimybė odą derinti su gobelenu ar tiesiog užsisakyti patikusio dizaino gobeleninius baldus. Mūsų gobelenai atitinka aukščiausios kokybės standartus, mados tendencijas, džiugina pirkėjus audinių bei spalvų įvairove. Ši medžiaga suteikia elegancijos, o namams – rafinuotumo bei subtilumo.

Gobeleninių apmušalų priežiūra ir valymas

Gobelenai būna įvairių pluoštų bei faktūrų, todėl jiems reikalinga ir skirtinga priežiūra bei valymas. Tačiau galima išskirti bendruosius visų gobeleninių apmušalų priežiūros bei valymo reikalavimus:

● reguliariai juos siurbkite ir vėdinkite, naudokite dulkių siurblį arba šepetį;

● saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stenkitės neištepti chemikalais ir kitokiais skysčiais;

● minkštojo baldo nelaikykite tiesioginėje saulės šviesoje ir arti šilumos šaltinių, nes tai kenkia audiniui ir greitina blukimą;

● nedelsiant išvalykite kiekvieną dėmę, kol ji pernelyg neįsigėrė;

● išbandykite valymo priemonę nematomoje apmušalo vietoje. Jei audinio spalva nepakinta, galite priemonę naudoti;

● dėmes valykite švelniais sukamaisiais judesiais;

●  išvalytą vietą išdžiovinkite (negalima džiovinti lygintuvu);

● šviesūs baldai atrodo gražiai, tačiau dėmės ant jų labiau matosi. Specialistai pataria naudoti sausąsias valymo priemones – purškalus arba miltelius. Priemone tolygiai padenkite audinį ir palaukite tam tikrą laiką, kad poveikis būtų pakankamas. Po to susiurbkite.

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ siūlomas aukštos kokybės švedų firmos tekstilės priežiūros priemonės „Textile Clean & Protect".

Odiniai apmušalai

Oda yra prabangi ir praktiška medžiaga. Natūralią oda malonu liesti – ji šilta.

Odos struktūra

Priklauso nuo gyvūno genetikos, jo gyvenimo sąlygų ir mitybos. Kiekvieno gyvūno oda turi unikalią tekstūrą ir skirtingas natūralias savybes, pavyzdžiui, randėjimą. Raukšlės, sužeidimų randai, vabzdžių įgėlimų žymės, pigmentinės dėmės (tamsesnės vietos) ir venų struktūros yra natūralios gyvūno odos tikrumo įrodymas. Siekiant atskleisti visą natūralios odos grožį, ji apdorojama pagal natūralias odos savybes.

Odinių apmušalų priežiūra ir valymas

Oda yra natūrali medžiaga, todėl odinius apmušalus reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti, kad jie ilgai nesidėvėtų ir atrodytų kaip ką tik įsigyti:

● kartą per savaitę baldus reikia valyti drėgna, minkšta šluoste;

● odinius baldus būtina reguliariai valyti dulkių siurbliu, naudojant specialų minkštiesiems baldams skirtą antgalį;

● dėmes patartina valyti iš karto, nusausinimui naudojant popierinius rankšluosčius arba drėgmę sugeriantį nespalvotą audinį, stipriai netrinti;

● odos džiovinimui nenaudokite feno, nestatykite baldų šalia šilumos šaltinių, saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių;

● naudodami apdangalus, pledus ir pan. atminkite, kad dažanti tekstilė ant odos gali palikti dėmių;

● jei norite valyti dėmėtą odinį apmušalą, pirmiausiai atidžiai perskatykite pateiktus nurodymus ir pasirinkite tinkamą valymo priemonę;

● išbandykite valymo priemonę nematomoje apmušalo vietoje. Jei audinio spalva nepakinta, galite drąsiai ją naudoti;

● valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkšite specialiomis apsauginėmis priemonėmis.

Odinių apmušalų valymo priemonės

Odai valyti naudokite tik specialiąsias odos priežiūros priemones. Naminės valymo priemonės gali sugadinti apmušalą.

Salonuose „JUODASIS ALKSNIS“ siūlomas aukštos kokybės italų firmos odos priežiūros priemonės „Leather Master“. Šiomis priemonėmis baldus rekomenduojama valyti mažiausiai kartą per 6 mėn.:

● impregnuokite baldus, kad riebalinės ar kitokios kilmės dėmės negalėtų įsiskverbti į odos paviršių ir jos pažeisti. „ Leather Vital“ taip pat atgaivina seną odą, suteikia kietai odai minkštumo, panaikina odos girgždesį;

● ne vėliau kaip po 6 mėn. (šviesią odą galima valyti kartą per savaitę) odinius baldus išvalykite „Leather Soft Cleaner“ – tai švelnaus poveikio valiklis, išvalantis įvairius nešvarumus ir dėmes, nepažeidžiantis originalių odos savybių. Jis tinka naudoti visų tipų odai;

● išvalius odą, impregnuokite ją apsaugine priemone „Leather Protection Cream“ – taip atnaujinsite apsauginį odos sluoksnį bei apsaugosite odą nuo giliai į ją įsiskverbiančių dėmių, kurių neįmanoma išvalyti net pačiomis geriausiomis priemonėmis. Ypač prižiūrėkite intensyvaus naudojimo vietas, kurios linkusios greičiau nusidėvėti – sėdimas vietas, porankius ir atlošus.                                     

Odos randėjimas

Gyvulių odos sužalojimai, tarkime, įpjovimai, atsiradę gyvulius laikant aptvaruose arba ganyklose, gali surandėti kaip ir žmogaus oda. Minėtieji randai jokios neigiamos įtakos odos kokybei nedaro, priešingai – šios žymės odos paviršiui suteikia originalią išvaizdą.

Skirtingos odos struktūros

Baldų gamybai dažniausiai naudojama jaučio oda. Vienam baldų komplektui pagaminti reikia maždaug šešių gyvulių rinktinių odų. Kiekviena gyvūno kūno dalis turi skirtingą odos struktūrą, pavyzdžiui, raukšles ant kaklo ir šonų, tad, savaime suprantama, vieno baldų komplekto odos tekstūra nebus vienoda. Taigi klientai dėl to netūrėtų reikšti pretenzijų, nes būtent dėl šios įvairovės, išskirtinių odos žymių tokie apmušalai yra unikalūs, o skirtingos detalės suteikia baldui išskirtinumo.

Kitos savybės

Nuo gerai išgydytų išdeginimo, įkandimų ir sužalojimo žymių, atsiradusių nuo ūkyje naudojamų įrankių, odos tekstūra tampa dar įdomesnė, išskirtinesnė.

Naudojame aukščiausios kokybės (A1000, A2000, A3000 kategorijų) itališką odą, įvertintą ISO 9002 kokybės sertifikatu. Tokios odos privalumai – tamprumas ir neblunkanti spalva.

Minkštoji dalis

„JUODASIS ALKSNIS“ vietoje porolono naudoja elastinį putų poliuretaną. Poliuretanas – tai tarpusavyje susijusių įvairaus storio elastingų sienelių ir įvairaus dydžio ertmių visuma. Jis savo techninėmis savybėmis, atsparumu, elastingumu, ilgaamžiškumu pranoksta porolono savybes ir atitinka latekso charakteristiką. Sėdimoji dalis su elastiniu putų poliuretanu neišsisėdi, tolygiai paskirstomas žmogaus svoris, absoliučiai nejaučiamas baldo karkasas arba spyruoklės. Atlošams bei porankiams, priklausomai nuo baldo modelio, taip pat naudojamas ir savo savybėmis nenusileidžiantis bei dar didesnį minkštumo laipsnį suteikiantis silikonizuotas poliesterio kuokštelinis pluoštas. Baldų gamyboje naudojamų medžiagų tankis yra ne mažesnis nei 35 kg/m3, paskirtas storis – maksimalus.

Visa tai kartu su baldų gamyboje naudojamomis zigzaginėmis spyruoklėmis nukreipta vieno bendro tikslo link – suteikti „JUODASIS ALKSNIS“ baldams kuo didesnį komfortabilumo laipsnį.

Įspėjimai

● nusipirkę bei išpakavę baldus, modeliuokite juos rankomis, kad panaikintumėte transportavimo metu atsiradusias papildomas klostes ar išvaizdos nesuteikiančius įdubimus, kol baldai grįš į natūralią padėtį;

● naujų baldų porankiams gali būti būdingas skirtingas kietumo laipsnis. Po kelių baldų naudojimo dienų šie skirtumai išnyks;

● sėdimoje baldų dalyje naudojimo metu gali susiformuoti lengvos klostės – tai visiškai normalus reiškinys.

 

Konstrukcija

Vidinė konstrukcija

Baldų patvarumą bei ilgaamžiškumą garantuoja karkasas. „JUODOJO ALKSNIO“ baldų gamyboje naudojamas karkasas yra itin patikimas, iš atrinktos bei gerai išdžiovintos medienos. Dauguma baldų pagaminta iš ąžuolo arba buko, kurie pasižymi ypatingu kietumu bei tvirtumu. Reikalaujančiose ypatingo atsparumo, laikomumo karkaso dalyse naudojama nesideformuojanti fanera, puikiai laikanti furnitūrą. Medinės konstrukcijos dalys tvirtinamos dabar itin populiariu būdu: kabėmis arba medsraigčiais. Medinė konstrukcija papildomai apdorojama specialiomis ir priešgrybelinėmis priemonėmis.

Kojelės

Baldų kojelėms skiriamas ypatingas dėmesys, nes jos ne tik atlieka laikymo funkciją, bet ir tampa vienu iš dizaino elementu. Priklausomai nuo baldo stiliaus ir tipo naudojamos skirtingos kojelės: nuo modernių aliuminių, chromuotų iki rankų drožybos klasikinių.

Įspėjimai

● nešokinėkite, nestovėkite ir nesėdėkite ant minkštųjų baldų porankių;

● jei baldus norite pastatyti kitoje vietoje, nestumkite ir netraukite baldų už porankių. Pakelkite juos nuo žemės ir perneškite juos į kitą vietą;

● nestumkite ir netraukite baldų per šiurkščius, nelygius paviršius;

● jei kojelės nėra pritvirtintos – tvirtai pritvirtinkit.